👤

puterea unui motor este egala 1w.Aafla lucru mecanic efectuat de acesta timp 1h
AJUTATIMA IMI TREBUIE URGENT???


Răspuns :

P=1 W
t=1 h=60 m=3600 s
L=?
L=P·t
L=1 W·3600 s
L=3600 J.