Răspuns :
1. Cat costa un kg?
42:7=6(lei)
2. Cate kg costa 54 lei?
54:6=9(kg)
Sper ca te va ajuta. BYE :))
42:7=6(lei)
2. Cate kg costa 54 lei?
54:6=9(kg)
Sper ca te va ajuta. BYE :))
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!