👤

Asupra unui corp de masa, m= 2 kg se actioneaza cu 2 forte F1 si F2.
F1=10N
F2=20N
Sa se determine acceleratia.


Răspuns :

 10 N ÷ 2kg = 5 N/kg
20 N ÷ 2 kg = 10 N /kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari