O vanzatoare din greseala,2 kg bomboame cu pretul de 4,3 lei/kg cu 3 kg de bomboane care au pretul de 5,6 lei/kg.Cu ce pret trebuie sa vanda 1 kg din bomboanele amestecate,pentru a incasa in total aceeasi suma ca atunci cand le-ar fi vandut nemestecate......VA ROOOG....URGENT...
