m₁=231 g=0,231 kg m₂=24 dag=240 g=0,24 kg m₃=0,234 kg m medie=? m medie=(m₁+m₂+m₃)/3 m medie=0,231 kg+0,24 kg+0,234 kg)/3 m medie=0,705 kg/3 m medie=0,235 kg.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!