1 kg..........3,40 lei 0,750 kg (adica cele 4 mere)......... x lei De aici rezulta x=3,40 lei inmultit la 0,750kg=2,55 lei raspuns Stefan va plati pe cele 4 mere 2,55 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!