M SO2=32+32=64g
128kg=128000g
64gSO2....................32gS
128000g...................X
X=128000*32/64=64000g S
M H2SO4=2+32+64=98g
98g H2SO4......................32g S
Yg ...................................64000g S
Y=98*64000/32=196000g H2SO4
N=m/M=196000/98=2000 moli=2kmoli H2SO4