n = napolitane
9 n = 4 n + 15
=>
9napolitane - 4napolitane = 15 lei
=> 5 n = 15 lei
=> n = 15 : 3
=> n = 3 lei , deci o napolitana costa 3 lei
=> 6 napolitane costa 18 lei :)
3+3+3+3+3+3 = 18
Dar daca nu ai facut impartiri sau inmultiri nu cred ca prea bun raspunsul pentru tine daca esti intr-a 2a