👤

problema:care este marimea forte de atractie a electromagnetului confectionat de Joseph Henry, dacael mentinea un corp cu masa de 1000 kg?

Răspuns :

F=G=m*g=1000*10=10 000N=10KN
Succes!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari