👤

Ce masa de sare pura (clorura de sodiu )contin 2 t dintr-un zacamant de sare cu 20% impuritati ?

Răspuns :

masa pura=masa totala -impuritati
masa impuritatiilor=20*2000/100=400kg
masa pura=2000-400=1600kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari