Un iaurt cu cereale costa 2 lei si 25 de bani. Eugen si Mihaela consuma zilnic cate un iaurt.Mama lor cumpara atatea iaurturi cat sa le ajuta timp de 5 zile.
Ce suma trebuie sa plateasca?
Gaseste trei variante pentru a plati cu monede si bancnote.
Va rog!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!