m = m1 + m2 = 245,5 m - m apa dezlocuita = 221,6 m apa d.= 23,9 g
V apa dez. = V aliaj = m apa / q apa = 23,9/1 = 23,9 cm³
V1·q1 + V2·q2 =245,5 8,79V1 + 10,42V2 = 245,5
V1 + V2 = 23,9
8,79(23,9 - V2) + 10,42V2 = 245,5
1,63V2 = 35,419 V2 = 21,73 cm³ V1 = 2,17cm³
m1 = 8,79·2,17 = 19g m2 = 245,5 - 19 = 226,5 g