👤

Un hambar are forma unui cuboid cu dimensiunile de 20.5m, 6 m si 5 m. Ce cantitate de fin poate fi pastrata in el, daca 1m de fin citareste 52 kg?


Răspuns :

V=20,5x6x5=615 m³
615 m³ × 52 kg/m³=31980 kg =31,98 tone
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari