la miscarea unui corp cu masa m= 3 kg.,pe un plan orizontal neted la o distanta s=4.8 m,a fost efectuat un lucru mecanic L = 36 J. Sa se determine acceleratia cu care sa miscat corpul .
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!