Răspuns :
8lei:2=4lei un L de lapte
8*2=16 lei 8kg de dovleci
8lei:2lei=4m de panglica
8*2=16 lei 8kg de dovleci
8lei:2lei=4m de panglica
8:2=4 lei l de lapte
8*2=16 lei dovleceii
8:2= 4 lei m panglica
l de lapte |-----------------|
kg dovlecii |--------------------------|
m panglica |-----------------|
8*2=16 lei dovleceii
8:2= 4 lei m panglica
l de lapte |-----------------|
kg dovlecii |--------------------------|
m panglica |-----------------|
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!