Răspuns :
V=8*4*2=64cm³
8:2=4m
4:2=2m
2:2=1m
V=4*2*1=8cm³
64-8=56cm³ s-au consumat in 7 zile
56:7=8cm³ se consuma pe zi, deci daca dupa 7 zile au mai ramas doar 8cm³ ⇒sapunul mai ajunge doar pentru o zi
Cred ca te-am ajutat! ^_^
8:2=4m
4:2=2m
2:2=1m
V=4*2*1=8cm³
64-8=56cm³ s-au consumat in 7 zile
56:7=8cm³ se consuma pe zi, deci daca dupa 7 zile au mai ramas doar 8cm³ ⇒sapunul mai ajunge doar pentru o zi
Cred ca te-am ajutat! ^_^
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!