Răspuns :
Daca ar lua pachetele de 2 kg ,pretul ar fi mai mare per kilogram
140:5=28 lei kilogramul pentru pachetele de 5 ,iar
66:2=33 lei kilogramul pentru pachetele de 2 => evident prima varianta e mai avantajoasa
140:5=28 lei kilogramul pentru pachetele de 5 ,iar
66:2=33 lei kilogramul pentru pachetele de 2 => evident prima varianta e mai avantajoasa
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Limba română. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!