👤

uN OBIECT CARE COSTA 200 LEI S-A SCUMPIT CU 20%. aFLAȚI PREȚUL OBIECTULUI DUPĂ CE S-A SCUMPIT.

Răspuns :

200+(20/100)*200=200+4000/100=200+40=240 lei