Imaginea ta in oglinda se apropie si ea cu aceeasi viteza deoarece e simetrica in oglinda cu tine. Deci viteza cu care se apropie imaginea de tine este v1=2*v=2*0,5=1m/s Succes la medii mari!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!