Răspuns :
V=πR² * h/3= 320π
Ab=64π
Ab=πR²
64π * h/ 3=320π
h=3* 320π/ 64π
h=3*5
h=15cm
64π=πR²
64=R² ⇒R=8
ΔVOB,mas<O=90 ⇒VB²= VO²+OB²=15²+8²=225 +64=289 ⇒VB=17 g=17
VO-h
OB-R
Ab=64π
Ab=πR²
64π * h/ 3=320π
h=3* 320π/ 64π
h=3*5
h=15cm
64π=πR²
64=R² ⇒R=8
ΔVOB,mas<O=90 ⇒VB²= VO²+OB²=15²+8²=225 +64=289 ⇒VB=17 g=17
VO-h
OB-R
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!