Răspuns :
o saptamana are 7 zile
intr-o zi consuma 15 ml(5 *3 =15)
7*15 =105
nu a mai ramas nimic in sticluta
sticluta are 100ml si ea intr-o saptamana consuma 105 ml
intr-o zi consuma 15 ml(5 *3 =15)
7*15 =105
nu a mai ramas nimic in sticluta
sticluta are 100ml si ea intr-o saptamana consuma 105 ml
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!