Răspuns :
1 h = 60 min = 3600 secunde
12 min x 60 secunde = 720 secunde
3600+720 = 4 320 secunde
ti-am fost de ajutor?
12 min x 60 secunde = 720 secunde
3600+720 = 4 320 secunde
ti-am fost de ajutor?
1 h = 3600 de sec. 12 min.= 720 de sec. (12·60=720 de sec) deci: 1 h + 12 min = 3600 sec + 720 sec = 4320 sec.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!