Răspuns :
1 kg=1000 grame deci 100 grame=2 lei =>200 g=4 lei 20:2=10 lei jumatate de kg 20+10=30 lei costa 1 kg si jum
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!