👤

La o fabrica de produse lactate este nevoie de 1kl de lapte pentru a realiza o comada de smantana. Stiind ca s-au adus 95 de bidoane a cate 10 l fiecare, aflati daca laptele colectat este suficient pentru productie.


Răspuns :

  1kl=1000l de lapte;  95*10=950 lapte a fost acolo;1000-950=50 l R:50L
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari