👤

o soba consuma 20 kg de lemn pe zi de iarna.pentru cate zile ajunge cantitatea de 840 kg de lemn?


Răspuns :

20/840=1/y
⇒y=840/20
⇒y=42[zile ajunge cantitatea];
840 : 20 =42 de zile   Sper ca te-am ajutat!!!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari