👤

1.9 kg de zahar costa 315 lei cat costa 12?













Răspuns :

1kg....315
12 kg...x lei
 x =12*315
     -----------
         1
x = 3780
315;9=35  lei un kg de zahar    35'12=420 lei costa 12 kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari