👤

Cantitatea de oxigen din 200g hidroxid de calciu...??.(formula hidroxidului de calciu :Ca(OH)2)....stie cineva?

Răspuns :

miu Ca(OH)2=40 +34=74
in 74g Ca(OH)2...............32g O2
in 200g Ca(OH)2...........x g O2
x=86,48
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari