Răspuns :
Daca intr-o zi se vand 3 kg de piscoturi, atunci in 4 zile : 3x4=12 kg piscoturi
Daca intr-o zi se vand 5 kg de fursecuri, atunci in 4 zile: 5x4=20 kg fursecuri
Daca intr-o zi se vand 5 kg de fursecuri, atunci in 4 zile: 5x4=20 kg fursecuri
cate kg de piscoturi se vand in patru zile?3*4=12
cate kg de piscoturi se vand in patru zile?5*4=20
cate kg de piscoturi se vand in patru zile?5*4=20
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!